رژیم کودکان

دوران کودکی، بلوغ و نوجوانی دوران بسیار مهمی برای فرزندان از نظر تغذیه و رشد است، از آنجا که در این سنین فرزندان دچار رشد سریع و ناگهانی هستند هرگونه کمبود در مواد غذایی و تغذیه برای آنها میتواند عوارض جبران ناپذیری بر سلامت جسمی و روانی آنها در آینده بگذارد.
بعلاوه در این سنین، کودکان بیشتر از دوستان خود تبعیت میکنند و در انتخاب مواد غذایی و تغذیه هم از این قضیه مستثنی نیست و ممکن است کودک یا نوجوان بیشتر تمایل به تنقلات مضر مثل نوشابه، چیپپس، پفک و ... پیدا کند و نیازهای تغذیه ای فرد را تامین نکند.
از این رو نیاز است تا رشد کودکان و نوجوانان به طور منظم پایش شده تا در صورت سوءتغذیه از عوارض بعدی آن جلوگیری نماییم. در این دوره از زندگی تغذیه از اهمیت دوچندان برخوردار است و حداقل نیازهای فرزندان برای رشد باید تامین شود.
به علاوه تصحیح وضعیت تغذیه ای و پایش رشد کودکان به افزایش کیفیت زندگی در آینده تاثیر مستقیم میگذارد.
این مرکز با بهره گیری از متخصصین تغذیه مجرب خدمات تغذیه ای کودکان را نیز ارائه میکند که از جمله میتوان به رژیم افزایش قد کودکان، رژیم کنترل وزن کودکان، رژیم افزایش وزن کودکان، رژیم کاهش وزن در کودکان و رژیم غذایی در انواع بیماری های کودکان از جمله بیماری های فنیل کتونوری، سندرم سیکل اوره و ... اشاره کرد.

ارائه رژیم غذایی و اصلاح سبک زندگی در کودکان بسیار متفاوت از بزرگسالان است زیرا در کودکان زیر ۱۴ سال عموماً رفتار است که می‌تواند نهادینه شود. اجرای دقیق برنامه های مدون اصلاح سبک زندگی برای کودکان در حال رشد بسیار پر اهمیت است زیرا سوء تغذیه های ناشی از چاقی یا لاغری می تواند باعث تأخیر در رشد یا زمینه‌ساز ایجاد مشکلات و بیماری‌های جسمی و روحی در بزرگسالی شود. روش تخصصی ما در این زمینه ارائه مشاوره‌های اختصاصی از طریق تماس‌های تصویری با والدین و خود کودک به صورت هفتگی است تا بتوانیم مشکلات و عوامل ایجاد اختلالات وزن را درست تشخیص دهیم و با ارائه راه حل های اختصاصی برای هر فرد و تمرین و تمرکز روی حل این مشکلات و ارائه راه حل های رفتار درمانی و غذایی کمک به ماندگار کردن عادات مثبت شویم.

 شایان ذکر است مشاوره‌های اختصاصی کودکان توسط خانم حسن پور مشاور تغذیه بالینی و رژیم درمانی  انجام می‌شود و به علت محدود بودن ظرفیت پذیرش ساعت های مشاوره و طول درمان بعد از مشاوره رایگان اولیه مشخص می‌شود و هزینه به صورت دقایق هر جلسه محاسبه می شود که به ازای هر ۱۵ دقیقه ۸۰ هزار تومان خواهد بود.

هر دوره رژیم شامل موارد زیر است:

  • مشاوره تغذیه حضوری یا تماس تصویری
  • رژیم غذایی اصولی و اختصاصی بر اساس سبک زندگی و عادات غذایی شما
  • بازبینی دوره ای رژیم در صورت نیاز
  • پشتیبانی و پاسخ به سولات شما

مدت دوره: یک ماه

هزینه مشاوره: به صورت دقیقه ای براساس مدت زمان مشاوره مشخص می شود.

دریافت رژیم کودکان